Bóle zęba w 10. tygodniu ciąży

Dzień dobry Moja narzeczona jest w 10 tygodniu ciąży i od dwóch nocy strasznie boli ja ząb. Byliśmy wczoraj u dentysty pomogło na chwilę gdyż po tym jak znieczulenie przestało działać znowu ból. Możliwe że zrobili złego zęba? Mieszkamy w Londynie więc z Polskimi dentystami w godzinach które jej odpowiadają krucho. Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź co zrobić. Podmawiam Przyszły tata

Ciężko mi ocenić, czy stomatolog wyleczył właściwego zęba. W tej sytuacji doradzam mimo wszystko kontakt z polskim dentystą, tak aby nie było wątpliwości, co jest leczone i jak. Skoro ząb boli i to mocno, nie należy tego ignorować, ponieważ może to przynieść komplikacje. W ciąży można leczyć zęby, oczywiście trzeba poinformować o niej stomatologa, gdyż I trymestr jest okresem szczególnie ważnym dla rozwoju płodu. Zęba można normalnie leczyć i założyć wypełnienie, które w żaden sposób nie przenika do płodu. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i bólu stomatolog zastosuje bezpieczne dla pacjentki w ciąży specjalne znieczulenie miejscowe (bez leków obkurczających naczynia krwionośne). Doraźnie na ból zęba można też stosować płukanki z szałwii, która ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry