Bóle zębów i wysoka gorączka po leczeniu kanałowym

Rok temu leczyła górna siódemkę kanałowo i miałam zaleczone trzy kanały ale ostanio dostałam silnego bólu zęba i wysokiej gorączki dolegliwość utrzymywały się przez 3dni i okazało się że te dolegliwości bólowe pochodzą z siódemki ma zęba rozwiecanego z opatrunkiem i fleczerem a ząb nadal ból jest pulsujący i stan pogorączkowy i że może to być czwarty kanał jak długo trwa takie leczenie czy jakie ma szanse zachowiania tego zęba

Prawdopodobnie przyczyną jest 4 kanał który nie został znaleziony. Ząb wymaga ponownego leczenia wszystkich kanałów i szczelnej odbudowy na wkładach. Leczenie całego zęba powinno odbyć się pod mikroskopem na jednej wizycie. Czas leczenia wynosi 2 godziny. Dolegliwości ustąpią po wyleczeniu zęba.

To czy uda sie uratować ząb zależy od warunków anatomicznych a co za tym idzie od tego czy uda się udrożnić i opracować wszystkie jego kanały.
Nie pisze Pani co zostało zrobione na ostatniej wizycie u stomatologa ani jak to w tej chwili wygląda ,czy jest naciek zapalny , obrzęk. Trudno mi więc odpowiedziec na wszystkie Pani pytania..

Witam. Jeśli leczenie przeprowadza specjalista z odpowiednim sprzętem, leczenie można przeprowadzić na jednej, dwóch wizytach, w innym przypadku rozciąga się to w czasie.

Aby opisane dolegliwości ustąpiły, konieczne jest ponowne leczenie endodontyczne z prawidłowym opracowaniem wszystkich kanałów korzeniowych. Leczenie można przeprowadzić na jednej wizycie. Rokowanie zależy od stopnia zniszczenia zęba i sposobu odbudowy- najlepszym rozwiązaniem jest odbudowa Protetyczna w postaci korony na włoknach szklanych. W przypadku obecnych objawów ogólnych jak wysoka temoeratura, ogólne osłabienie- można zastosować antybiotykoterapie, aby wspomóc leczenie stanu zapalonego. Pozdrawiam serdecznie

Jeśli znaleziony jest czwarty kanał - i jeśli on jest przyczynowy - to po przeczyszczeniu i założeniu lekarstwa powinno przechodzić. Powinna dostać pani antybiotyk doustny. Jednak jeśli ból oraz temperatura będą się utrzymywały- należy rozważyć bardziej drastyczne rozwiązanie.

Co do odbudowy na wkładach to ja osobiście bym się tak nie śpieszył. Oczywiście zgadzam się z moimi kolegami odnośnie powtórnego leczenia kanałowego z uwzględnieniem 4 kanału. Pulsujący ból i stan podgorączkowy świadczą o procesie zapalnym o charakterze ropnym. Fakt że jest to górna siódemka powinno jeszcze rozszerzyć diagnostykę o zatokę szczękową, gdyż stany zapalne w okolicach wierzchołków korzeni mogę przenosić się w obręb zatoki szczękowej. Co do odbudowy protetycznej to po prawidłowym przeleczeniu kanałowym raczej skłaniałbym się do wykonania endokorony kompozytowej, niż odbudowy protetycznej na wkładach. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim stanie jest ten ząb i ile własnych tkanek zęba pozostało.