Bóle zębów po zatruciu

Witam mam pytanie dotyczące zatrucia zęba (5), zab został zatruty bo bolał w trakcie tego okazało się ze sąsiadujący zab (4) też boli więc doktor zamkneta poprzedniego zęba bez leczenia kanałowego po pewnym czasie zaczął znów boleć dość bardzo nawet na nadgryzani i na sam dotyk jest plukany od paru dni chloranem i fleczer zakładamy a on wciąż boli i to bardzo co robić w takiej sytuacji

Witam serdecznie,
Przede wszystkim należy pamiętać, że środek zatruwający (dewitalizujący) ząb, nie powinien być trzymany dłużej niż 2-3 tygodnie. Jeśli ząb został zatruty, to musi koniecznie zostać przeleczony kanałowo!
Dlatego najlepszym postępowaniem będzie udać się na wizytę, przeleczyć zęba kanałowo i sprawdzić stan zęba sąsiedniego, który Panią też bolał.

W każdej sytuacji, kiedy boli nas ząb, trzeba się jak najszybciej udać na wizytę do stomatologa, ponieważ im dłużej zwlekamy, tym czekają nas bardziej inwazyjne, a co za tym idzie zwykle kosztowniejsze zabiegi.