Bóle zębów po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Po zdjeciu aparatu ortodontycznego bolą mnie zeby. Już tydzień od zdjęcia. Nie jestem w stanie powiedzieć które. Jednego dnia np. Piątka i szóstka a następnego inne po drugiej stronie. Przy pukaniu w nie nie boli ani na nagryzanie. Tylko taki samoistny ból. Czy to coś nie tak? Naczytalam się o martwicy miazgi spowodowanej aparatem czy to może być to?

Powinno ustąpić po czasie, powikłania po leczeniu ortodontycznym mają charakter odległy , tzn że najszybciej po kilku miesiącach można zaobserwować powikłania , albo w trakcie samego leczenia , zdjęcie aparatu takowych nie wywołuje , możliwe ,że zęby mają ochotę się trochę inaczej ustawić niż w aparacie i towrzyszą temu takie odczucia