Bóle żołądka, mdłości i ucisk w gardle

Od 3 m. mam bóle żołądka w górnej części przy mostku (ściskanie) do tego mdłości, uczucie "kluski w gardle", czasami zakłucia w żołądku i plecach. Gastrolog zapisał Controloc40 nie pomogło podejrzenie refluksu (zgagi nie mam). Pół roku wcześniej brałem leki na jelito drażliwe, wtedy usg i krew ok. Czy może być to nerwica? niedawno zmarła bliska mi osoba ciężkie przeżycia. Jestem hipochondrykiem wmawiam sobie, że to poważna choroba i to nie pomaga, nakręcam się. Proszę o jakąś poradę.

Uczucie kluski w gardle jest typowym objawem psychosomatycznym , to znaczy wywołanym przez emocje. Wygląda na to że cierpi Pan na zespół lękowy. Może pomogłaby wizyta u dobrego psychologa, który pomógłby poradzić sobie z problemami?