Bóle żołądka po tłustych daniach

Czy to wrzody? Co jakiś czas boli mnie żołądek, głównie po tłustych daniach, po jedzeniu a czasem i bez powodu mam na środku brzucha bóle, kłucia. Kiedy kiedyś mogłam jeść ile chcę, tak teraz szybko się zapycham. Boje się że to wrzody.

Bez specjalistycznych badań trudno określić jakie są powody tych dolegliwości. Na początku radziłbym wykonać USG jamy brzusznej by głównie wykluczyć występowanie kamicy pęcherzyka żółciowego, a dopiero potem zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego. Radzę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który po bezpośrednim badaniu zaleci odpowiednie badania i sposób postepowania.