Bóle związane z więzadłem zewnętrznym

Od dawna mam problemy z lewym kolanem.Na początku robiły mi się na wiązadle zewnętrznym coś w rodzaju zastrzału, czyli pstrykało coś w nim.ból po takim"pstryku"był coraz większy.Aż raz po zgięciu kolana "pstryk" nie nastąpił i z bólem kolano się zablokowało tzn. nie mogę go do końca wyprostować ani zgiąć(opuchlizny brak).Po ok.1 tygodniu uraz samoczynnie zanika jednak stale czuje ciągnięcie na więzadle.2 krotne MRI nie wykazało zmian a problem od 18 lat powraca najczęściej przy skręcaniu.

Małgorzata Panek

Bez zbadania ruchomości stawu, nie można za wiele powiedzieć. Blokowanie się kolana może być związane np z przerośniętą błoną maziową. W takim przypadku może być wskazana artroskopia.
Proszę udać się do lekarza ortopedy.
Pozdrawiam