Bolesna narośl i wypływająca wydzielina z pępka po zabiegu metodą laparoskopową

Witam. 2 tygodnie temu miałem usunięty pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową i naprawioną małą przepuklinę która była umiejscowiona w pępku.Wszystkie nacięcia były klejone I ładnie sie zagoiły oprócz rany w pępku z której od same go początku sączy sie bezbarwny płyn (czasami z odrobiną krwi).Ze względu,że rana była cały czas wilgotna to klej nie przylegał dobrze do rany i kilka dni temu odpadł.Stwierdziłem,że rana nie zrosła sie i jest na niej jakaś bolesna narośl. Czy to coś poważnego?

Prawdopodobnie naroślą jest tkanka ziarniny, wypełniająca ubytek, spowodowany infekcją rany. Wskazane jest regularne zmienianie opatrunku (przy pomocy środków wg zaleceń lekarza).