Bolesna owulacja u 32-latki

Witam, Mam pytanie dotyczace owulacji. Wiem, kiedy mam dni plodne i bardzo czesto wtedy mam silny bol ktoregos z jajnikow- nie da sie tego nie zauwazyc, gdyz doslownie skreca mnie z bolu. Dodam, ze nie w kazdym cyklu odczuwam tego typu bol. Czy bol jajnika to gwarancja tego, ze pecherzyk pekl? I czy pecherzyk peka wtedy gdy jest bol, czy trzeba poczekac na jego pekniecie? A moze bol jajnika w dni plodne nie gwarantuje wystapienia owulacji? Prosze o odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne.

Aleksander Ropielewski

Gwarancji w przyrodzie nigdy nie ma jednak ból zwykle towarzyszy miejscowemu wzrostowi poziomu prostaglandyn podczas nabrzmiewania pęcherzyka, bezpośrednio przed jego pęknięciem i zmniejsza się wraz z uwolnieniem ciałka żółtego. Zwykle ustąpienie bólu oznacza dokonaną owulację.