Bolesne, białe plamy na języku

Witam, mam problem z językiem. Jakiś czas temu zaczęły mi się pojawiać białe plamy na języku, najpierw były tylko po jednej stronie. Na początku w formie krost, później zrobiły się z tego plamy - bolesne. Stosowałem specyfiki na afty ale nic nie pomogło. Później zaatakowało druga stronę języka. Plamy, wżery przeszkadzają w mówieniu, jedzeniu, są bolesne.Opuchnięte węzły chłonne pod językiem, sztywny język .Dentysta powiedział że to wygląda jak rak. Co robić?Proszę o pomoc. Dziękuję

Dzień dobry,

konieczna jest konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego, albo u periodontologa (specjalisty od leczenia chorób błon śluzowych jamy ustnej), którzy takimi zmianami zajmują się najczęściej.

Każde zmiany, które nie goją się w ciągu dwóch tygodni, są bolesne i towarzyszy im powiększenie węzłów chłonnych powinny wzbudzić naszą czujność, natomiast aby móc stwierdzić, na ile są niebezpieczne, niezbędne jest wykonanie szeregu specjalistycznych badań i dopiero na tej podstawie można postawić rozpoznanie.