Bolesne i czerwone krosty na szyi u 30-latka

Witam, mam problem z cerą co jakieś 3 miesiące na wysokości rzuchwy na szyi wyskakują mi bardzo bolesne podobne do pryszczy czerwone chrosty, są wypukłe i bardzo czerwone. Jest ich mało zazwyczaj dwie max 3 obok siebie, najcześciej z prawej strony twarzy, czasami jedna z lewej. Bardzo długo sie utrzymują do półtorej miesiąca i bardzo powoli zanikają, często zostawiając trwały ślad. Nie da się ich wycisnąć, każda próba ich naruszenia jeszcze bardziej pogarsza sytuacje... po dotknięciu są bolesne

Witam. Opisane zmiany to najprawdopodobniej czyraki czyli ropne zapalenia okołomieszkowe. W ich leczeniu stosuje się kompresy ichtiolowe oraz niekiedy chirurgiczną ewakuację wydzieliny. W przypadku długo utrzymujących się zmian należy również rozważyć antybiotykoterapię.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl