Bolesne i mało obfite miesiączki, ból podczas oddawania moczu oraz ból podczas stosunku

• Objawy od 1,5 roku: bolesne i mało obfite miesiączki, pieczenie w trakcie oddawania moczu, ból/kłucie łechtaczki już chwili podniecenia (np. pocałunek) , bol w trakcie stosunku • Problemy zaczęły się zanim doszło do stosunku. • Ginekolog i urolog zdiagnozowali zapalenie pęcherza i pochwy • USG dopochwowe – wszystko w normie • Leki: TantumRosa, Urofuraginum, Biseptol, UroUp, UroFlow, Vesicare, Clotrimazolum, Trivagin, Furaginum Adamed, mieszanka ziół: skrzyp, pokrzywa, rzepik, ziele przytulia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani objawy rzeczywiście wydają się wskazywać na infekcyjne tło objawów. Jeśli stosowane leki nie były skuteczne, sugeruję wykonanie analizy moczu z posiewem i antybiogramem oraz wymazu z pochwy także z posiewem i antybiogramem. Ewentualnie może Pani także wykonać badanie w kierunku chlamydii i rzęsistka.

Witam, myślę, że w ciągu 1,5 roku zarówno ginekolog jak i urolog mieli okazję przynajmniej kilka razy zapoznać się z Pani wynikami bakteriologicznymi zarówno z cewki (wymaz), pęcherza (posiew moczu) jak i pochwy (wymaz). Nic Pani o tym nie pisze, a szkoda... Jeśli takich badań nie przeprowadzano to niech Pani zmieni specjalistów, którzy Panią leczą.. Pozdrawiam RH