Bolesne i nieregularne miesiączki i zmiana charakteru miesiączki

Witam Miesiączkuję bardzo nieregularnie i boleśnie, ale zazwyczaj cykl jest długi a nie krótki (powyżej 40 dni). Ginekolog przepisała mi Cyclodynon i biorę go od 1,5 miesiąca. Okres spóźnił mi się dokładnie tydzień i dzisiaj dostałam bardzo typowych bólów i lekkiego krwawienia. Zazwyczaj staje się coraz obfitsze, a krew jest ciemna, ale dzisiaj jest jej mało cały czas, jest jasnoróżowa i wymieszana z przezroczystym śluzem. Robiłam test ciążowy - negatywny. Seks był zawsze z zabezpieczeniem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana charakteru krwawienia może być spowodowana przyjmowanymi lekami. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.