Bolesne krosty na plecach

Witam, Jestem kobietą mam 25 lat, co jakiś czas na plecach pojawiają mi się dwie krosty, zawsze w tym samym miejscu, na wysokości stanika po lewej stronie pleców. Są bardzo duże i bolesne. Kiedy rośnie ból promienieje na średnicę ok. 5 cm. Czuje dyskomfort na plecach podczas siedzenie, chodzenia.. Kiedy już swoje się tam porobi zaczynają się zmniejszać i ból mija. Ale trwa to ok tygodnia i jest naprawdę uciążliwe. Co to może być? Proszę o odpowiedź. Dodam, że nie mam problemu z trądzikiem i są to tylko dwie krostki, które wyskakują mi zawsze w tym samym miejscu. Pozdrawiam

Witam serdecznie.

Być może zmiany powstają w odpowiedzi na drażnienie przez stanik, proszę zwrócić uwagę czy staniki są na pewno odpowiednio dobrane i czy w tych miejscach nie powodują dyskomfortu.

Inną przyczyną może być przytykanie się ujść gruczołów znajdujących się w tej okolicy co powoduje zaczopowanie, zbieranie się łoju, obrzęk gruczołu, a w przypadku nadkażenia (na przykład bakteryjnego), dolegliwości mogą się znacznie nasilać.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie w czasie gdy zmiany się pojawiają dermatologa. Dopiero na podstawie badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu jest możliwe wyjaśnienie przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl