Bolesne miesiączki a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Mam 2 pytania. Biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 (nie ze względu na antykoncepcję, ale bolesne miesiączki i niedobre samopoczucie wtedy - zapachy przeszkadzały, brak apetytu, nudności, biegunka), ale nie bardzo się po nich czuję czasami (choć kiedyś nie miałam z nimi takiego problemu) i lekarz zmienił mi na Novynette. Kazał brać od razu, jak będę miała krwawienie z odstawienia Micrognon, a potem nieprzerwanie przez 3 miesiące. Zawsze lekarze kazali mi robić przerwy między kolejnymi blistrami, a po 3 opakowaniach nie brać tabletek i zobaczyć ile wytrzymam z okresami bez ich brania. A naraz taka rewolucja, na którą nie bardzo patrzę, bo wydaje mi się, że lepiej jak jest krwawienie i nie truć się tak cały czas. Czy ginekolog badając widzi ciążę, czy trzeba zaznaczyć, żeby badał pod kątem ciąży. W jakim czasie od zapłodnienia widzi ciążę?

Witam serdecznie! Trudno jest mi się jednoznacznie odnieść do zaleceń Pani lekarza. Wydaje mi się jednak, że specjalista zalecając przyjmowanie tabletek "bez przerwy" miał na myśli stosowanie ich przez 3 miesiące pod rząd z wykonywaniem zalecanej przez producenta przerwy. Rezygnacja z 7-dniowych przerw nie ma w tym przypadku uzasadnienia. Ciąża w USG widoczna jest już w piątym tygodniu jej trwania, tj. po 3 tygodniach od zapłodnienia. Uwidocznienie na tym etapie możliwe jest jednak wyłącznie w badaniu transwaginalnym. Pozdrawiam