Bolesne miesiączki i ból podczas oddawania stolca a endometrioza

Czy mogę mieć endometriozę ? Miesiączkuje od 5 lat.Od około roku mam bardzo bolesne miesiączki, silny ból podczas oddawania stolca przez który nie mogę tego zrobić i ból w dole miednicy podczas wytwarzania się gazów w żołądku. Te objawy występują tylko przez pierwsze dwa dni miesiączki. Koleżanka która ma endometriozę miała podobne objawy dlatego się obawiam że ja też mogę ją mieć.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Istnieje takie ryzyko, aby je wykluczyć proszę udać się do ginekologa w celu wykonania odpowiednich badań.
Pozdrawiam