Bolesne miesiączki i suchość pochwy

Mam 33 lat ,od pewnego czasu mam strasznie bolesne miesiaczki, towarzyszy mi suchosc pochwy od dluzszego czasu (nigdy wczesniej tego nie doswiadczylam). Jestem w dlugoletnim zwiazku,z ktorego mam jedno dziecko. Na co dzien psychicznie borykam sie z ozieblym seksualnie partnerem.Pisze borykam,bo jest to dla mnie problem,a moj partner go nie dostrzega lub nie chce. Do zblizenia dochodzi raz lub 2 razy na miesiac. Nie wiem jak mam sobie z tym radzic, fizycznie i psychicznie. Prosze o porade

Witam! W Pani przypadku suchość pochwy najprawdopodobniej jest wynikiem braku odpowiedniej stymulacji ze strony partnera. Myślę że w tej sytuacji warto przeprowadzić szczerą rozmowę, a być może zasięgnąć opinii specjalisty seksuologa. Bolesne miesiączki mogą być natomiast wynikiem wielu schorzeń ginekologicznych (mięśniaki macicy, zaburzenia hormonalne, endometrioza). W tej sytuacji radziłabym udać się również do ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.