Bolesne miesiączki - jak złagodzić ból?

Mam 14 lat i przy każdej miesiączce towarzyszy mi silny ból brzucha. Nie wiem co mam zrobić. Biorę tabletki, ale one nic nie pomagają a jak już pomogą to najwyżej na 30 minut. Z góry dziękuję za pomoc.

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bolesne miesiączkowanie może mieć kilka przyczyn, są to m.in przyczyny organiczne, psychiczno-czynnościowe, przyczyny dotyczące statyki narządów płciowych wewnętrznych.
Pierwotne bolesne miesiączkowanie czyli towarzyszące miesiączkom od pierwszych cykli, najczęściej ma podłoże psychiczno-czynnościowe.
Jednak aby to stwierdzić konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualne badanie USG dopochwowe lub przez odbytnicze.

Zachęcam do wizyty u ginekologa w celu określenia przyczyny i ewentualnego zastosowania leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl