Bolesne miesiączki, kłucie w brzuchu nasilające się po stosunku

Witam :) Od kilku dni boli mnie brzuch na dole i kuje z prawej strony ale to nie wyrostek bo badal mnie dzis lekarz. Zaczęłam miewac bolesne miesiaczki. wlasnie teraz jestem po okresie i wczoraj współżyłam, po współżyciu ból sie nasilil. Do tego mialam niedawno gastroskopie i wyszło, że mam przewlekłe zapalenie żołądka i nadzerke. Czy stąd ten ból ? I co moge jesc w takim wypadku, bo lekarz powiedzial mi ze mam unikac ostrych, kwaśnych, pikantnych, slodyczy i cytrusów, czy to wystarczy ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Bóle żołądka należy traktować osobno. Powinna Pani przyjmować leki o ile zostały już zalecona przez lekarza rodzinnego, rzeczywiście należy unikać potraw ostrych, gorących i bardzo zimnych, kwaśnych. Może Pani do diety dołączyć napar z siemienia lnianego.
Jeśli chodzi zaś o bóle podbrzusza to należy skontaktować się ze swoim ginekologiem w celu wykonania odpowiednich badań, gdyż objawy mogą wskazywać na endometriozę.
Pozdrawiam