Bolesne miesiączki po usunięciu przydatków

Witam serdecznie. Mam 43 lata W maju 2015 miałam usunięte prawe przydatki w wyniku torbieli (wynik hist - ) operacja bez powikłań. Niestety pierwsza miesiączka i kazda następna jest bardzo bolesna.( w skali 1- 10 daje 9 ) ból jest po stronie gdzie brak przyd, promieniuje do prawego dołu pachwinowego, przypomina zapalenie wyrostka.Leki przeciw ból. nie działają. Jestem na skraju wytrzymałości. przed operacją tak nie było. lekarz prow. powiedział ze tak musi być. Proszę o pomoc

Może to objaw jakiś zaburzeń hormonalnych, może w miejscu po usuniętych przydatkach powstała endometrioza. W takim wypadku wypadałoby wykonać dokładną diagnostykę np. USG przezpochwowe, może TK miednicy lub rezonans magnetyczny, ocenić profil hormonalny. O wszystkim powinien zadecydować ginekolog prowadzący.