Bolesne miesiączki uniemożliwiające funkcjonowanie

Witam. Od zawsze mam bolesne miesiączki, przez które 1 dnia nie mogę funkcjonować. W każdym miesiącu odczuwam owulację, przez 2 dni ból kolkowy i odczuwanie jajnika. Mój ginekolog zapewnił mnie że z jajnikami jest wszystko w porządku, USG dopochwowo mialam robione w 2013 roku i nic w jajnikach nie było. Martwi mnie to, że ciągle mam aktywny lewy jajnik, kiedy ból owulacyjny zanika, odczuwam jajnik i mam lekkie kłucia oraz ciężkie podbrzusze,trwa to może z tydzień. Czy taki objaw jest normalny?

Objawy mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Radziłbym najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem. Być może konieczne okaże się badanie poziomu hormonów płciowych, ich regulacja farmakologiczna.