Bolesne miesiączkowanie i ból podbrzusza między miesiączkami - dlaczego tak się dzieje?

Witam, mam 25 lat jestem mamą dwójki dzieci. Od jakiegoś czasu odczuwam ból podbrzusza, raz z jednej strony raz z drugiej, nie jest to silny ból. Parę miesięcy temu podczas okresu miałam silny ból podbrzusza po jednej stronie, ból był tak silny, że obudził mnie w nocy. Ale po kilku minutach zniknął i już nie wrócił. Teraz męczą mnie bóle brzucha podczas miesiączek są to na tyle silne bóle, że bez silnego przeciwbólowego środka ani rusz. Podczas miesiączki odczuwam taki dziwny ból podbrzusza (jakby miało mi coś zaraz wypaść) i gdy idę skorzystać z toalety mam na podpasce a także na papierze takie jakby skrzepy krwi (nie wiem jak to nazwać) nie raz są większe (tak na oko 1 cm może nawet 1,5 cm) a czasem takie po kilka mm. Jestem przerażona bo nie miałam tego. Odczuwam także ból podczas stosunku po jednej stronie. Z zajściem w ciąże nie miałam problemów, nie poroniłam. Nie mam pojęcia co się dzieje. I przyznam szczerze, że u ginekologa byłam 3 lata temu. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować gruczolistość a także inne zmiany organiczne narządów rodnych takie jak nadżerka, polipy macicy czy torbiel jajnika.

Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne oraz badania dodatkowe np. badanie USG dopochwowe.

Po ustalenie przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna, tym bardziej, że ostatnia odbyła się 3 lata temu.

Redakcja abcZdrowie.pl