Bolesne miesiączkowanie i lęk przed bólami porodowymi

witam strasznie obawiam sie bóli porodowych poniewaz wiem jakie miałam miesiaczki bolesne co miesiac bol krzyża nóg i brzucha to jak mam poradzic sobie z bolem porodowym skoro jest on 100 razy mocniejszy/?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ból porodowy rzeczywiście jest bardzo silny i niezależnie od tego jak bolesne miała Pani miesiączki. Każda kobieta znosi go w różny sposób w zależności od tego jaki ma indywidualnie próg bólu. Jeśli obawia się Pani porodu to warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym Pani ciążę w sprawie możliwości znieczulenia do porodu naturalnego, które wykonuje lekarz anestezjolog. Pozdrawiam.