Bolesne miesiączkowanie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Zawsze miałam bolesne miesiączki.Przez 3 lata stosowałam antykoncepcję,czułam się dobrze (nic nie bolało) od 6 msc nie biorę tabletek,w okresie pojawia się ból nie do zniesienia (jest 1 taki dzień), biorę wtedy 4 tabletki (2 no-spy i 2 panadol) po takiej dawce mogę funkcjonować. Jakie leki przyjmować, czy są jakieś bez recepty czy pójść do lekarza po specjalne? Byłam ok 4 msc temu u lekarza mówił, że po hormonach organizm musi wrócić do normy,nie pytałam o leki, myślałam, że szybciej ból minie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa. Lekarz po zbadaniu oraz ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie postępowanie.