Kobieta , 19 lat W okolicach odbytu pojawiły mi się pęcherzyki, które bolą. Tak na prawdę z dnia na dzień. Gdy poczułam ból pomyślałam że to oparzenie połączone z mocnym podrażnieniem po goleniu, ale po zobaczeniu pęcherzyki stracilam pewnośc. Zaczęłam przeglądać strony internetowe i, co mnie przeraziło, pęcherzyki niepokojąco przypominają te występujące przy opryszczka płciowej. Nie pasuje mi jednak fakt, że znajdują się tylko między pośladkami po bokach odbytu.Mam 1 partnera seksualnego. Wcześniej mieliśmy po1
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Opryszczka narządów płciowych – Opryszczka narządów płciowych wywoływana jest w 95% przypadków przez wirus opryszczki typu 2 (HSV2) i w 5% przez wirus HSV1 (_Herpes simplex virus typ 1_). W jej przebiegu mogą, ale nie muszą wystąpić zmiany skóry i błon śluzowych. Jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży – może spowodować powikłania u płodu, zakażenia wewnątrzmaciczne, okołoporodowe i poporodowe u dziecka.
Artykuły na ten temat
Opryszczka narządów płciowych - epidemiologia, objawy, profilaktyka, leczenie

Profilaktyka opryszczki narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych to wstydliwa choroba wywołana wirusem HSV2. Nie ma na nią jednego skutecznego lekarstwa, ale jest kilka sposobów, aby zapobiec zakażeniu wirusem. Poniżej dowiesz się jak sprawić, żeby problem opryszczki narządów płciowych...