Bolesne rany w obrębie skóry piszczeli

na skórze piszczeli pojawiają mi się trudno gojące się, bardzo bolesne rany. W początkowym stadium jest to czerwony guz, z biopsji wynika m in martwica tkanki tłuszczowej. Ani dermatolog ani reumatolog nie byli w stanie stwierdzić co to jest, nawet po pobycie w szpitalu na badaniach. Proszę o pomoc, lub opinię Bożena

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,bez oceny stanu klinicznego nie można dokonać interpretacji. Zapewne konieczna jest dalsza diagnostyka, być może konieczne będzie powtórzenie biopsji i diagnostyka na oddziale dermatologicznym lub reumatologicznym. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.