Bolesne skurcze w klatce piersiowej i duszności a niedoczynność tarczycy

Witam, mam 19 lat, od 15 roku życia miewam bolesne skurcze w klatce piersiowej a przy tym duszność. To wszystko trwa kilka sekund. Czasem miewam tez ból w okolicy aorty szyjnej i pod obojczykiem. Czy jest to powód do obaw ? Przyznam ze nigdy nie lubiłam chodzić do lekarzy w obawie , że coś mi może być. A może moja niedoczynność tarczycy ma coś z tym wspólnego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.