Bolesne stosunki a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Biore tabletki antykoncepcyjne Naraya od 5 miesiecy, od 3 miesiecy stosunki seksualne sa dla mnie bolesne w trakcie i po nawet gdy jestem podniecona i po dlugiej grze wstepnej. Nawet kilkutygodniowe przerwy nie pomagaja. Jestem w stalym zwiazku (na odleglosc). Zadne lubrykanty takze nie pomagaja. Nie mam zadnej grzybicy ani stanu zapalnego pochwy i uzywam specjalnych kosmetykow do pielegnacji intymnej. Nigdy wczesniej nie mialam tego typu problemow. Bardzo prosze o rade.

Proponuję wizytę u ginekologa- należy wyjaśnić czy dolegliwości wynikają z suchości pochwy czy dotyczą podbrzusza. Należy wykonaćbadanie USG aby wykluczyć patologie narządu rodnego np. torbiele jajników lub endometriozę oraz wymaz z kanału szyjki macicy w celu wykluczenia jej zakażeń.