Bolesne sutki i mdłości a prawdopodobieństwo ciąży

12 października w trakcie owulacji uprawiałam stosunek przerywany bez zabezpieczenia. Nie miałam żadnych niepokojących objawów. 25 października dostałam miesiączkę. Była normalna, bardzo bolesna, trwała tyle co zwykle. Po jej zakończeniu również uprawiałam seks, ale stosunek przerywany z prezerwatywą. Poza tym nie miałam wtedy owulacji. Aktualnie powinnam mieć owulację (16 dzień cyklu). Od kilku dni bardzo bolą mnie sutki, szczególnie przy dotyku. Od środy mam silne mdłości po jedzeniu, ale kilka znajomych osób ma to co ja, więc raczej to grypa żołądkowa. Czy możliwe, abym zaszła w ciążę w zeszłym cyklu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W Pani przypadku zajście w ciążę jest możliwe. Objawy takie jak bolesne sutki czy mdłości mogą wskazywać na ciążę. Wskazywałyby one na zajście w ciążę w poprzednim cyklu. Czasami, na początku ciąży, mogą występować krwawienia przypominające miesiączkę, zwłaszcza w terminach, gdy jest ona spodziewana. Powinna Pani możliwie szybko wykonać test ciążowy aby wykluczyć ciążę. Pozdrawiam serdecznie!