Bolesne twarde bolesne grudki między dziąsłem a policzkiem

Witam. Pięć dni temu z powodu silnego bólu mialam usunięty korzeń zęba-dolnej piątki, jak się później okazało znajdowała się tam torbiel, ktora również została usunięta. W miejsce korzenia została umieszczona specjalna gąbeczka, został przepisany antybiotyk Dalacin C oraz Zaldiar. Do dnia dzisiejszego odczuwam silny ból nie tylko miejsca po ekstrakcji ale całej szczęki i głowy. Zauważyłam że między dziąsłem a policzkiem znajdują się bolesne twarde bolesne grudki, co to oznacza? dziękuję za odp.

Witam serdecznie,
W przypadku jakichkolwiek silnych bóli i innych niepokojących objawów, należy jak najszybciej udać się do stomatologa. Szczególnie, jeśli wcześniej w tej okolicy znajdowała się torbiel.