Bolesne zgrubienia dwa tygodnie po usunięciu żylaków na nodze

Witam, minęły już dwa tygodnie od mojej operacji usunięcia żylaków na nodze. Niestety nadal są liczne siniaki i strupki (częściowo stripping), ale martwią mnie głównie zgrubienia w niektórych miejscach, które przy dotyku bolą. Ogólnie noga z dnia na dzień wygląda coraz lepiej, martwią mnie jednak te zgrubienia, czy to normalne po takim czasie od przebytej operacji i jest szansa, że z czasem znikną? Dodam, iż smaruję nogę żelem Heparin Forte, a także wzięłam 10 zastrzyków Fraxiparine.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny opisanych zgrubień, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ lub specjalistą naczyniowcem.