Bolesne zgrubienie na głowie u 9-letniej córki

Corka 9 letnia ma zgrubienie u góry na glowie po lewej stronie gdy dotyka to ja boli.zdjecie kosci wyszlo dobrze lekarz mówi ze sie pewnie uderzyla ale to jest juz prawie 2 miesiące i nieznika.co dalej mam robić?i co oznaczają wezly chlonne kreskowe 24:8

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! "wezly chlonne kreskowe 24:8" oznaczają obecność węzłów chłonnych krezkowych w jamie brzusznej wielkości 24mm x 8mm. A propos zmiany skóry głowy - jeśli zmiana nie ustąpiła po 2 miesiącach zdecydowanie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję konsultację ze specjalistą chirurgiem dziecięcym.