Bolesne zgrubienie na nodze i uraz mięśnia

Witam, dziś rano wstałem z łóżka. Po chwili poczułem ból lewej nogi. Najbardziej okolicy kości udowej. Pod skórą wyczułem zgrubienie (bolesne w dotyku). Po zrobieniu rtg, lekarz stwierdził: "Uraz mięśnia i ścięgna biodra; Naciągnięcie odwidzicieli uda lewego). Tylko co to znaczy? nie miałem żadnego urazu. Proszę o pomoc... lekarz powiedział tylko że samo przejdzie i żeby smarować Arcalenem. Czy może mi ktoś wytłumaczyć co mi dolega?

Szanowany Panie, jeżeli kategorycznie neguje Pan uraz poprzedzający wystapienie objawów na przestrzeni 1-2 dni sugeruję wykonanie badania USG okolicy uszkodzonego mięśnia. W zależności od stopnia nasilenia objawów klinicznych leczenie poza zaleconym Panu mozna poszerzyć o rehabilitację.
Jeżeli objawy utrzymują się nadal p o m i m o zaleconego postepowania powinien Pan zgłosić się na badanie kontrolne do ortopedy ( najlepiej z wynikiem usg). Pozdrawiam