Bolesne zgrubienie w podbrzuszu pod skórą

Witam, wyczuwam bolesne zgrubienie w podbrzuszu, pod skora. Robilam usg jamy brzusznej, ale nic nie wykazalo. Czy powinnam zrobic usg tkanek miekkich tej okolicy, czy usg jamy brzusznej by pokazalo zmiany pod skora?

Dzień dobry,

Powinna udać się Pani do lekarza, aby ocenił zmianę. Być może ma Pani zapalenie tkanki podskórnej. Proszę również przed wizytą oznaczyć sobie morfologię z rozmazem oraz CRP. Po badaniu fizykalnym lekarz oceni, czy jest potrzeba wykonywania kolejnego usg.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz