Bolesne zmiany na skórze głowy i dłoni

Mam kłopot ze skórą głowy i dłoni. Od roku czasu, w drugiej połowie cyklu na skórze głowy pojawiają się bolesne zmiany z białym płynem (lekarz nazwała to zapaleniem mieszka włosowego), dodatkowo do tych objawów dołączyły się zmiany na wewnętrznej stronie dłoni i palców. W tych miejscach skóra się "obiera", w środku czerwona i spękana, z obwódka ze złuszczonej skóry. Te zmiany znikają po dwóch tygodniach i tak co miesiąc. Dodam że mam usuniętą tarczycę i biorę Letrox 175mg. Jak można to opanować

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmian ciężko postawić diagnozę. Radziłabym skonsultować się z dermatologiem, a wcześniej skontrolować tarczycę czy poziom hormonów jest wyrównany.
Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.