Bolesne zmiany po rozpoczęciu stosowania Duac

witam, dermatolog przepisał mi duac 30 g na 6 tygodni stosowania, zalecił stosowanie go na noc bardzo cienko na cała twarz, mam srednio nasilony tradzik z zaskornikami i czesto wypryskami, stosuje go 4 dzien i zauwazylem, ze mam coraz wiecej krost takich bolących na twarzy, chcialbym sie zapytac czy jest to normalne? czy skora w jakis sposob sie najpierw oczyszcza? czy moze jest to jakis nieporządany skutek? po prostu obawą jest niewielki wysyp ktorego nie było. czekam na odpowiedz :)

Pierwsze efekty działania Duac można stwierdzić pomiędzy 2 a 4 tygodniem stosowania. Na początku zmian może być więcej. Proszę uzbroić się w cierpliwość.

Zawsze w pierwszym etapie leczenia skóra zaczyna się oczyszczać i może chwilowo pojawić się więcej zmian na skórze.Warto do leczenia włączyć również peelingi medyczne- można to skonsultować z lekarzem prowadzącym.