Bolesność blizny po operacji

Witam. Jestem po operacji.Mam 24 lata. Mam blizne jak po cesarskim cięciu, Operacja byla w marcu. Blizna JEST bardzo czerwona, bolesna, gruba, twarda, swedzi, nie mogę chodzić w spodniach, dopiąć spodni bo ból dokucza. A masc nie pomaga na blizny. Czy można coś z nią zrobić? Bo to naprawdę jest brzydkie i dokuczliwe. Pozdrawiam.

Zapewne można z tą blizną coś zrobić, żeby lepiej wyglądała i nie sprawiała dolegliwości. Najlepiej jednak w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem plastycznym lub lekarzem medycyny estetycznej. On po badaniu zadecyduje o sposobie dalszego postępowania z blizną, bo metod kosmetycznych w tym względzie jest wiele i zabiegowych i niezabiegowych.

Lek. Tomasz Stawski

SZanowna Pani, przede wszystkim konieczna jest wizyta u lekarza prowadącego.
Czasami tak wygląda niekontrolowany przerost blizny (keloid) ale nie mozna wykluczyc stanu zapalnego i ropnia.
Bardzo trudno odpowiedzieć, nie badająć i nie widząc tego o czym Pani pisze. Zawsze można wykonać plastykę, po której nic nie będzie widać.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.