Bolesność brzucha a spożywanie ciężkostrawnych pokarmów

Witam od kilku dni ma dość mocne bóle brzucha po lewej stronie na wysokości pępka. ból pojawia się zaraz po jedzeniu. niekiedy towarzyszy mu zgaga. kilka dni wcześniej miałam mdłości. około 5 lat temu miałam gastroskopię która wykazała refluks i helikobakter. przeleczono mnie antybiotykiem. być może w ostatnich dniach ciut więcej ciężko strawnych potraw jadłam. Proszę o podowiedź czy może to być jedynie niestrawność czy już się denerwować. przez ostatnie 4 lata nie miałam takich problemów.dzięku

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

bóle brzucha należy skonsultować z gastrologiem, zwłaszcza jeżeli są mocne. Nie trzeba się denerwować, jak Pani napisała po leczeniu dolegliwosci ustąpiły.

Pozdrawiam serdecznie