Bolesność brzucha a sytuacje stresowe

Dzień dobry.Mam bardzo stresującą pracę :( często boli mnie z tego powodu brzuch, nie mam apetytu i nie układa mi się z moim chłopakiem, bo na nim wyładowuje swoją złóść. Co mam zrobić? Czy jedyną opcją jest rzucenie pracy i znalezienie innej? Co zrobić, zeby aż tak się nie denerwować w życiu?

Witam!
Nie doradzam Pani rzucenia pracy. Ta decyzja zależy wyłącznie od Pani.
Wydaje mi się, że pomocna byłaby relaksacja. Proszę się zorientować, gdzie w Pani okolicy można uczestniczyć w treningu relaksacyjnym. Może lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł wskazać Pani takie miejsce.
Relaksacja obniża poziom stresu, wycisza, reguluje nadmierne napięcie. Technik relaksacyjnych można się nauczyć i stosować je samodzielnie - systematycznie lub doraźnie.
Bardzo polecam.
Pozdrawiam, JPluta

Witam Panią serdecznie. Po tak krótkim mailu niewiele wiadomo na temat Pani codziennego funkcjonowania. Być może powodem problemów jest stresująca praca. Może być jednak również tak, że ma Pani takie mechanizmy radzenia sobie ze stresem, że wszystko pomieszcza Pani w ciele i doświadcza opisywanych objawów. Wtedy jakąkolwiek by Pani podjęła pracę objawy mogą być podobne. Ciekawe jest również, czy jedynym powodem problemów w związku jest Pani stres, czy też obydwoje Państwo wnosicie niełatwe emocje i trudno sobie z tym poradzić. Oczywiście porzucenie pracy jest pewnym rozwiązaniem. Ja jednak proponowałabym Pani najpierw zgłosić się na konsultację do psychologa. Do prawidłowej diagnozy Pani problemów potrzebny jest przede wszystkim rzetelny wywiad. Po jego przeprowadzeniu być może specjalista zaproponowałby Pani pracę nad innymi sposobami rozwiązywania trudnych sytuacji. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz