Bolesność brzucha, gorączka a kolka jelitowa
Witam mojego brata który ma 12 lat od 5 dni boli brzuch. 1 dnia bolal go caly brzuch. 2 dnia dolny prawy bok 3 dnia goraczka i brak apetytu 4 apetyt wrocil bez goraczki ale lekko go juz boli w tej dolnej czesci, ale to jakby przeszlo na lewa strone tak jakby cos przez początek jelita grubego przechodzilo powoli do odbytu. 2 lata temu mial badania usg i nic nie wykrylo. Czy to wyrostek czy kolka jelitowa czy cos innego?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
70 poziom zaufania
Wędrowanie bólu jest typowe dla zapalenia wyrostka robaczkowego. Ponieważ USG nie pokazało zmian zapalnych,a lokalizacja bólu zmieniła się, należałoby uwzględnić zmiany czynnościowe czy też związane z zaparciami. Czy oddaje normalnie stolec? Czy ból występuje tylko w spoczynku czy też podczas zabawy? Czy ból wybudza w nocy? Jeśli dolegliwości występują tylko podczas spoczynku i nie towarzyszą im inne objawy mogą być to bóle czynnościowe, związane z sytuacja stresową. Radziłabym udać się do pediatry.
Pozdrawiam