Bolesność brzucha po spożyciu mleka

Witam często po jedzeniu, a szczególnie po wypiciu mleka boli mnie brzuch, bulgocze mi w tym brzuchu. Czy to może oznaczać alergie pokarmową? Zaznaczam że miałam rok temu wykonywaną gastroskopię i nic ona nie wykazała. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie podała Pani w jakiej części brzucha wstępuje bolesność i uczucie bulgotania. Jeżeli w jelitach - prawdopodobnie cierpi Pani na nietolerancję laktozy - należy wtedy wykluczyć mleko z diety (lub spożywać bezlaktozowe), można włączyć niektóre produkty jak sery czy jogurty (zależnie od indywidualnej tolerancji). Jeżeli bolesność występuje powyżej - w obrębie samego żółądka może być to rodzaj reakcji alergicznej, lub objaw zupełnie innej przypadłości - najlepiej skonsultować to z gastrologiem.