Bolesność dziąsła a wzrost ósemki

Witam. Minęło kilka dni, a delikatny ból dziąsła (myslalam, ze rosnie 8) przerodził się w koszmar. Ból nie był duży, myślałam że dalej mi sie wyżyna. Następnego dnia ból był okrolny, bolała mnie cała lewa strona jakby te 'połączenie' między zębami. wizyta u dentysty - zepsuta ósemka, ból oznaczał stan zapalny. Ząb do wyrwania, ale pierw dostałam antybiotyk i leki. Biorę od wczoraj, a boli bardziej i spuchłam. To normalna reakcja i czy to minie? Nie widzę poprawy, tylko pogorszenie.

W międzyczasie może Pani płukać jamę ustną płynem Eludril.

Lek. dent. Agata Duda

jeśli ząb jest do usunięcia to należy go usunąć - a nie "suszyć ropnia" antybiotykiem
należy zlikwidować przyczynę - czyli zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk