Bolesność dziąsła po usunięciu ósemki

Miałem rwaną ósemkę w środę i w ten sam dzień jak tylko puściło mnie znieczulenie zaczęło mnie bardzo boleć miejsce po zębie. Na drugi dzień doszła gorączka. W piątek rano wypadł mi skrzep więc poszedłem do stomatologa. oczyścił zęba i wrzucił do zębodołu tabletkę przeciwbólową przeciwzapalną. Rzeczywiście przestało mnie boleć. W sobotę kontrola też tabletka i wszystko w porządku. od wczoraj znowu zaczyna boleć. Czy to normalne że aż tak długo boli miejsce po wyrwanym zębie?

Witam!
Jeżeli w ósemce toczyło się zapalenie,lub ekstrakcja była trudna,to takie objawy bólowe mogą trochę potrwać... Z reguły leczenie kilkoma wkładkami dozębodołowymi wystarcza. Jeśli do tygodnia ból nie ustąpi,być może konieczne będzie leczenie farmakologiczne... Pozdrawiam.