Bolesność dziąsła po usunięciu ósemki u 20-letniej osoby

Witam, tydzień temu w sobotę mialam usuwana gorna 8. Zabieg przebiegł bez komplikacji, do pt bol był umiarkowany, jednak w pt zaczęło bardzo bolec. W sobotę bol był niee do zniesienia. Dziś byłam u dentysty, powiedzial, ze dziaslo dobrze się goi i wlozyl tam lekarstwo, tamponik mialqn wyjac po 15minuyach, było na nim trochę krwi. Teraz znow niemiłosiernie boli, czy trzeba czekać aż lekarstwo zacznie dzialac? Nie wiem co robić.

Witam,
Prawdopodobnie doszło do stanu zapalnego zębodołu po ekstrakcji zęba(tzw."suchy zębodół ''). Taki stan goi się dłużej. Należy poczekać aż zacznie działać lekarstwo a o resztę instrukcji co do postępowania przez Święta proszę zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło