Bolesność dziąsła po usunięciu zatrzymanej ósemki

Witam, we wtorek miałam usuniętą dolną zatrzymaną ósemkę (tzw. dłutowanie). Zaczyna mnie niepokoić fakt że 2 dni po zabiegu odczuwam okropny pulsujący ból, boli głowa, skroń, węzeł chłonny, policzek. Usta otwieram z problemem ale jednak. Lekarz ostrzegał przed suchym zębodołem, czy to może być ? Skąd ten okropny ból ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

aby określić czy doszło do wypłukania skrzepu trzeba zgłosić się do stomatologa - w niektórych przypadkach po ekstrakcji dolnych 8 ze względu na anatomiczna specyfikę okolicy mogą występować opisane dolegliwości często nawet dopiero w 3 dniu po zabiegu - utrzymują się nie dłużej niż 2 tygodnie - proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Objawy, które Pani opisuje często są konsekwencją ekstrakcji dolnych ósemek. Wynikają z umiejscowienia zęba w żuchwie oraz jego anatomii. Dodatkowo dokuczają Pani objawy ze strony stawu skroniowo - żuchwowego. W ciągu kilku dni dolegliwości powinny zacząć ustępować. Jednak w razie wątpliwości, powinna Pani udać się do lekarza, który przeprowadzał zabieg - w celu kontroli.