Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność dziąsła po usunięciu zatrzymanej ósemki

Witam, we wtorek miałam usuniętą dolną zatrzymaną ósemkę (tzw. dłutowanie). Zaczyna mnie niepokoić fakt że 2 dni po zabiegu odczuwam okropny pulsujący ból, boli głowa, skroń, węzeł chłonny, policzek. Usta otwieram z problemem ale jednak. Lekarz ostrzegał przed suchym zębodołem, czy to może być ? Skąd ten okropny ból ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

aby określić czy doszło do wypłukania skrzepu trzeba zgłosić się do stomatologa - w niektórych przypadkach po ekstrakcji dolnych 8 ze względu na anatomiczna specyfikę okolicy mogą występować opisane dolegliwości często nawet dopiero w 3 dniu po zabiegu - utrzymują się nie dłużej niż 2 tygodnie - proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Objawy, które Pani opisuje często są konsekwencją ekstrakcji dolnych ósemek. Wynikają z umiejscowienia zęba w żuchwie oraz jego anatomii. Dodatkowo dokuczają Pani objawy ze strony stawu skroniowo - żuchwowego. W ciągu kilku dni dolegliwości powinny zacząć ustępować. Jednak w razie wątpliwości, powinna Pani udać się do lekarza, który przeprowadzał zabieg - w celu kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety