Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność dziąsła podczas wzrostu ósemki

Witam. Mam problem z wyżynającą się ósemką. Od paru dni nieustannie boli mnie dziąsło znajdujące się wyrzynającym się zębie, oczywiście zawsze przy próbie przeżuwania. Czy według państwa powinienem się zgłosić do dentysty z tym problemem czy przeczekać ten okres do pełnego wyrżnięcia zęba?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

szczególnie w tak gorące dni jak teraz resztki pokarmu zalegają pod dziąsłem i po prostu gniją powodując stan zapalny - ekstrakcję lepiej przeprowadzić w bardziej odpowiednich warunkach np jesienią - doraźnie można płukać jamę ustną preparatem Eludril w rozcieńczeniu 1 do 3 z wodą maksymalnie przez dwa tygodnie oraz smarować dziąsło preparatem Elugel - oba dostępne w aptekach - czasami jednak stan zapalny nasila się na tyle że potrzebny jest antybiotyk - więc jeśli w ciągu 3 dni nie będzie odczuwał Pan poprawy po zastosowaniu w/w preparatów proszę zgłosić się do stomatologa - który przestrzyknie kieszonkę i założy do niej preparat p/zapalny lub zdecyduje o podaniu antybiotyku pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Najlepiej, jeśli uda się Pan do gabinetu stomatologicznego - lekarz skontroluje stan miejscowy ( przepłuka powstałą kieszeń dziąsłową i założy lek ). W zależności od stanu wdroży antybiotykoterapię. Może być konieczne wycięcie dziąsła nad wyrzynającym się zębem ( aby zapobiec powtórnemu zapaleniu ).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy