Bolesność gardła a infekcja

Witam, od paru dni pobolewa mnie gardło. Czy wyglad mojej jamy ustnej może wskazywać na infekcję? Dodam, że w ciagu ostatniego miesiaca przeszłam kurację dwoma anybiotykami. http://files.tinypic.pl/i/00626/kyc3b27unw8r.jpg

Witam,

Ma Pani powiększone i rozpulchnione migdałki, z nieco zaczerwienioną śluzówką, co wskazuje na niedawno przebytą i nie do końca doleczoną infekcję. Proszę zastosować płukanie gardła - np. przy użyciu proszku Gargarin 3x dziennie, do tego wapno 2x dz, rutinoscorbin 3x2 tabl. Korzystne byłoby również zastosowanie doustnej szczepionki, która poprawiłaby Pani odporności. Zastosowanie kolejnego antybiotyku może jeszcze bardziej osłabić odporność Pani organizmu, a infekcja może być wirusowa (antybiotyk nie działa na wirusy). Warto oznaczyć CRP i morfologię. Jeśli Pani gorączkuje, to warto udać się do laryngologa, który oceni gardło i okoliczne węzły chłonne.. Osobiście zleciłbym Pani wykonanie posiewu z gardła i dopiero wtedy włączył odpowiednie "celowane" leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz