Bolesność gardła a infekcje układu oddechowego

Od 4-5 miesięcy moją mamę boli gardło, początkowo to nie był zbyt silny ból ale od stycznia się nasilił.Lekarz ogólny dał jakaś szczepionkę na infekcje układu oddechowego, ale nic jej nie pomagało. Zażywała jakies leki bakteriobójcze i bez większych efektów. Zrobiła sobie USG szyi, które pokazało, że węzły są znacznie powiększone. Proszę o ocene tych wyników. odczynowe węzły chłonne z prawej: 1,03*0,6cm, 1,2*0,55, 1,8*0,6 z lewej 1,06*0,41cm, 1,28*0,45cm, 1,1*0,46cm pozostałe do 0,6 cm

Żeby dać szczepionkę to należy zidentyfikować florę bakteryjna w noso gardle za pomocą wymazów posiewów i antybiogramu. Dawanie szczepionki w ciemno jest błędem sztuki lekarskiej