Bolesność gardła od 3 lat

od 3 lata boli mnie nieustannie gardło tak jakbym miało je w srodku opuchnięte.Ponadto w lusterku widze nawet białą chrząste nagłośni tuż za językiem.Moge mieć raka albo nerwicę?czy nerwica powoduje bóle gardło i węz łów chłonnych utruniając jedzenie?boję się ,że to mnie zadusi.

Witam,
Na podstawie jedynie wspomnianych objawów ciężko jednoznacznie określić źródło problemu. Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu bądź laryngologa, który wykluczy dysfunkcje układu oddechowego. Jednocześnie zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej. Jedynie bezpośredni kontakt ze specjalistą pozwoli na trafne postawienie diagnozy i podjęcie odpowiednich kroków leczenia.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska