Bolesność gardła, żółta wydzielina a angina

Często choruję na anginę. Ostatnio przechodziłam w lip. i sier'15. Pierwsza leczona amoksycyliną, druga - na moją prośbę azytromycyną - co było skuteczniejsze. Tydzień temu ponownie pojawił się ból gardła i żółty nalot. Od razu płukałam cały dzień szałwią - zrobiła mi się na lewym migdale żółta gula. Znów dostałam Azytromycynę na 6 dni. Biorę 5 dobę, ból znikł, czuję się normalnie, jak zdrowa, ale migdał bez zmian. Gorączki nie było. Co robić?Dodałabym zdjęcie, ale nie ma jak. Niepokoję się.

Aleksander Ropielewski

Kontynuować leczenie, w przypadku nawrotu zastosować silniejszy antybiotyk, rozważyć usunięcie migdałków gardłowych.